05.05.2020     7-А, 7-В клас     Зарубіжна  література
  Контрольна  робота.   Сучасна  література.  Я і світ


Мета: закріпити  знання  учнів; виявити рівень знань, умінь та навичок з теми  для контролю та корекції; розвивати вміння застосовувати набуті знання практично; розвивати пам′ять, образне та логічне мислення, уміння відповідати на питання, складати зв′язні висловлювання із власними судженнями; виховувати культуру писемного мовлення, повагу до загальнолюдських цінностей.
Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок.
Завдання: написати контрольну тестову роботу і здати фото виконаної роботи в    Classroom 07.05.2020. Аркуш зберігати до кінця карантину.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Мотивація навчальної діяльності.
III. Оголошення теми й мети уроку. Актуалізація опорних знань учнів.
1    1.   Пояснення вимог до виконання тестових завдань.
-       Контрольна робота містить різнорівневі завдання:
початковий і середній рівень (по 1 балу за кожну правильну відповідь), всього 6 завдань (6 балів);
достатній рівень (по 1 балу за кожну правильну відповідь) (2 бали);
високий рівень (4 бали).
-       Завдання тестової роботи уважно читаємо, відповідаємо за зразком (наприклад, завдання 1-6: 1-В, 2-А і т.п.; завдання 7- продовжуємо речення;
завдання 8 – завдання творче, твір роздум на одну з тем).
-       Робота виконується на подвійному аркуші і підписується таким чином зверху (з першої строки):
Контрольна тестова робота
із зарубіжної літератури
учня (учениці) 7-… класу
Прізвище, ім′я (в род. відм.)
П′яте травня
Тема: Сучасна література. Я і світ

Початковий і середній рівні
1.      – …                                        4. – …
2.      – …                                        5. – …
3.      – …                                        6. – …
Достатній рівень
7. Фентезі – це ….
8. Риси характеру Мегі – головної героїні твору К.Функе «Чорнильне серце»: ….
Високий рівень
       9.                                     Твір-роздум
Значення книги в житті людини

        2.  Виконання контрольної роботи

Початковий та середній рівні
1.      Джордж Плейтен – герой твору:
А) «Мандрівний замок Хаула»;
Б) «Чорнильне серце»;
В) «Фах».
2. Софі, героїня твору Д.В. Джонс «Мандрівний замок Хаула», уклала угоду з:
  А) Відьмою Пустирищ;
  Б) Демоном вогню;
  В) Хаулом;
  Г) Саліманом.
3. Софі, героїню твору Д.В. Джонс «Мандрівний замок Хаула», Відьма Пустирищ перетворила на:
      А) царівну-жабу;
      Б) дуже некрасиву дівчину;
      В) стару бабусю;
      Г) кам′яну скульптуру.
4. Твір Д.В. Джонс «Мандрівний замок Хаула» відрізняється від традиційних народних казок тим, що:
     А) закінчується твір нещасливо для головних героїв твору;
     Б) зображуються технічні засоби сучасної доби;
     В) мачуха і падчерка дружать, пригоди випадають старшій сестрі;
     Г) немає протистояння добра і зла.
5. Найбільшим захопленням Мегі, героїні книги К.Функе «Чорнильне серце», було:
        А) читання книжок;
        Б) вишивання;
        В) малювання;
        Г) спів.
6. Мегі, героїня книги К.Функе «Чорнильне серце», мала здатність
        А) «оживляти книги»;
        Б) розуміти мову тварин;
        В) перетворюватися на невидимку;
        Г) перевтілюватися в будь-кого із героїв твору, який вона читає.
Достатній рівень
7. Продовжте речення «Фентезі – це….».
8. Назвіть риси характеру Мегі – головної героїні твору К.Функе «Чорнильне серце».
Високий рівень
9. Напишіть твір-роздум на тему «Значення книги в житті людини».



